Careers at Peppermint

Mecanic [m/f/d]

D-505100 Codlea

alt

Grupul industrial cu sediul în Berlin, condus de cei doi asociați administratori Ingeborg Neumann și Marcus Baumbach a fost întemeiat în anul 1997. Ingeborg Neumann este dedicată acestui domeniu și în calitate de președinte onorific al Confederației germane textil+mode.

Având peste 600 de angajați Grupul Peppermint deține sedii în Europa, din care patru aici în Germania, și o cifră de afaceri anuală de cca 90 mil. euro.

În Codlea: Specialistul în țesături tip Jacquard

Experiența de mai multe decenii în țesături de tip Jacquard combinată cu cea mai înaltă competență profesională a angajaților și investiția constantă în cele mai noi tehnologii permit o producție extrem de eficientă și durabilă la sediile noastre din Europa. Articolele produse în exclusivitate în baza comenzilor clienților, pot fi oferite sub formă de țesătură brută în funcție de dorințele individuale.

Se ofera

Salariu atractiv
2 prime lunare in functie de performanta
Scolarizare interna
Prima de vacanta și de craciun
Bonuri de masa incepand cu prima zi de lucru
Servicii de abonament medical și asigurare suplimentară de sănătate

Descrierea jobului

  • Postul nu necesita experienta.
  • Program de lucru in 3 schimburi (inclusiv de noapte).

Candidatul ideal

  • Persoana serioasa, responsabila, cu capacitate de comunicare si spirit de echipa.

Locație

Această poziție va avea sediul în Codlea. Acesta este un nou site de producție care este echipat cu un parc de utilaje foarte modern. 100 de angajați vor lucra acolo.

Interested?

Our personnel department will be delighted to receive your application!
We ensure absolute discretion and confidentiality!